Fotokopi Makinası / Yazıcı Kiralama

Avantajları nelerdir?
Nasıl uygulanır?

Fotokopi makinesi kiralama hizmeti ile yatırım maliyetinizi minimuma indirirken bakım maliyetlerini de tamamen hayatınızdan çıkartabilirsiniz!

İşletmelerinde siyah beyaz ya da renkli fotokopi makinesi/yazıcı kiralama hizmetinden faydalanan Türkiye'nin tanınmış markalarının iş akışlarını hızlandırıyor ve maliyetlerini %30'a varan oranda azaltıyoruz. Her ölçekten, her sektörden işletmenin doküman yönetimi süreçlerini daha verimli hale getiriyoruz.

İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun, siz de kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Neden Fotokopi / Yazıcı Satın Alma Yerine Kiralama?

Dokümantasyon ihtiyacını satın alma yerine kiralama sistemlerinden biriyle karşılamak size başlıca şu avantajları sağlar;

 • Yüksek yatırım maliyetlerinden tasarruf
 • Toner, drum, developer vb. sarf malzeme maliyetlerinden tasarruf
 • Ücretsiz servis ve bakım hizmeti
 • Ücretsiz kurulum ve yer değiştirme hizmeti
 • Sıfır maliyetle en son teknolojiyi kullanma fırsatı
 • Arıza anında ikame makine hizmeti
 • KVKK uyumlu maksimum baskı güvenliği imkanı
 • Değişen ihtiyaçlarınıza ve kapasitelerinize göre makine büyültme / küçültme imkanı
 • Esnek ve özelleştirilebilir anlaşmalar

Müşteri temsilcimiz ile görüşün!

Fotokopi/yazıcı kiralama hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız halinde müşteri temsilcilerimiz en yakın zamanda sizinle iletişime geçecektir.
Ankara şubemizle iletişime geçmek için tıklayın!

Nasıl Uygulanır?

Fotokopi/Yazıcı kiralama sisteminde temelde 4 farklı uygulamamız mevcuttur. Bunlar;

 • Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
  • Kotalı sistem
  • Kotasız sistem
 • Leasing + Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
 • Sahip Olduğunuz Makineler Üzerinden Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
 • Özel Projelendirmeler
  • Kısa Süreli Kiralamalar
  • Sahip Olduğunuz Makinelere Ek Olarak Tarafımızca Kurulan Makineler İle Karma Sistem

Tüm bu sistemlerin dışında farklı taleplerinize de uygun, esnek çözümlerimiz de elbette mevcut.

1- Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi: Sadece kullandığınız kadarını ödeyin…

Bu kiralama sisteminde fotokopi makineleri Arya tarafından, ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize uygun şekilde tedarik edilerek belirlediğiniz lokasyon ve departmanlara ücretsiz olarak kurulur. Makinelerin mülkiyeti Arya'ya aittir ve anlaşma süresince müşterinin kullanımına sunulur.

Kotalı Sistem

Kotalı kopya başı ücretlendirme sisteminde, aylık siyah beyaz ve/veya renkli çıktı adetleriniz ortalama olarak belirlenerek buna uygun şekilde aylık bir ücretlendirme hesaplanır ve bu ücret aylık ödenecek minimum ücreti ifade eder. Kota aşımları da belirlenen kopya başı birim maliyetten hesaplanır.

Örneğin;

2 adet siyah beyaz ve 1 adet renkli fotokopi makinesi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Aylık ortalama siyah beyaz çıktı adediniz 10.000, renkli çıktı adediniz de 2.000 diyelim. Siyah beyaz kopya başı birim fiyatımız 0,03 TL, renkli kopya başı birim fiyatımız da 0,3 TL olsun.
10.000 X 0,03 TL = 300 TL Toplam siyah beyaz çıktı maliyetiniz
2.000 X 0,3 TL = 600 TL Toplam renkli çıktı maliyetiniz ile
Aylık olarak minimum 300 + 600 = 900 TL olarak faturalandırılacaktır.
Kota aşımı olması halinde de yine birim fiyatlar olan siyah/beyaz çıktılarda 0,03 TL, renkli çıktılarda 0,3 TL üzerinden çarpılacaktır. Kotanıza ulaşılmaması durumunda da minimum faturalandırma ücretiniz uygulanacaktır.
Bu sistemde aylık ödeyeceğiniz meblağı önceden net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ayrıca bir kota ifade ettiğiniz için birim başı ücretlendirmelerde de avantaj sağlayabilirsiniz.

Kotasız Sistem

Kotasız sistemde herhangi bir aylık ortalama çıktı adedi belirtmenize gerek yoktur. Bu sistemde Arya tarafından tedarik edilecek fotokopi makineleri için sabit bir kira bedeli ve kopya başı aldığınız çıktı adedi kadar ücret ödersiniz.

Örneğin;

1 adet siyah beyaz ve 1 adet renkli fotokopi makinesi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Siyah beyaz fotokopi makinesi için 100 TL, renkli fotokopi makinesi için de 125 TL aylık sabit kira bedeli belirlendiğini düşünelim. Kopya başı ücretlendirme de siyah beyaz çıktı adedi için 0,03 TL, renkli çıktı adedi için de 0,3 TL olsun ve söz konusu ay içerisinde 5.000 siyah beyaz, 2.000 renkli çıktı aldığınızı düşünecek olursak;
100 + 125 TL = 225 TL Fotokopi makineleri için ödenecek aylık sabit kira ücreti
5.000 X 0,03 = 150 TL Toplam siyah beyaz çıktı maliyetiniz
2.000 X 0,3 TL = 600 TL Toplam renkli çıktı maliyetiniz ile
Söz konusu ay için 975 TL olarak faturalandırılacaktır. Bir sonraki ay çıktı adetlerinizin daha düşük olması halinde ödeyeceğiniz ücret de daha düşük olacak, artması halinde de yükselecektir.
Bu sistemde aylık ödeyeceğiniz meblağı minimum bir ücrete sabitlemediğiniz için çıktı adetlerinizin düşük olduğu dönemlerde ödeyeceğiniz kira ücreti de azalacaktır. Dönemsel işletmelerde tercih edilebilecek bir sistemdir.

2- Leasing + Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi: Kullandığınız fotokopi makineleri sizin olsun…

Bu sistemde müşteri, anlaşma süresince fotokopi makineleri için sabit bir taksit ödemeyi taahhüt eder ve anlaşma sonunda fotokopi makinelerinin mülkiyeti müşteriye geçer. Yine anlaşma süresince de müşteri Arya ile kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışır.
İhtiyacınız olan bu makineleri kiralamak yerine satın alarak sahip olmak istiyorsanız fakat yatırım maliyeti yükü size ağır geliyor yada peşin olarak ödemeyi istemiyosanız bu sistem tam size göre. Taksitle ödeme yapmak ve fotokopi makinelerinin toner, drum, developer, bakım, arıza gibi durumları ile de ilgilenmeden çıktı hizmetinizi almak Leasing + kopya başı ücretlendirme sistemi ile mümkün.

Örneğin;

1 adet renkli fotokopi makinesi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Arya olarak yeni fotokopi makinelerinizi yerinizde ücretsiz olarak kuruyoruz. Makinenin marka ve modeline göre belirlenen leasing ödemesinin de aylık 250 TL olduğunu varsayalım. Buna ek olarak da kopya başı çıktı ücretlendirmesi de siyah beyaz için 0,03 TL ve renkli için de 0,3 TL olsun. Ay sonunda 2.000 adet siyah beyaz, 500 adet de renkli çıktı almanız durumunda faturalandırma;
2.000 X 0,03 = 60 TL siyah beyaz çıktılar için,
500 X 0,3 = 150 TL renkli çıktılar için ve
250 TL de makine taksiti için olacak şekilde toplam 460 TL olacaktır.
Anlaşma sonunda makine leasing ödemelerinizin bitmesi ile makinelerin mülkiyeti firmanıza geçecek ve taksit ödemeniz sona erecektir. Bu süreçten sonra dilerseniz Arya ile sadece kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

3- Sahip Olduğunuz Makineleriniz Üzerinden Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi

Firmanızda halihazırda kullandığınız fotokopi makinelerinin toner, drum, developer, bakım, arıza gibi sarf malzeme & yedek parça tedariğinden ve işçiliğinden yorulmuş olabilir, bu işlemler için uygun personeliniz bulunmuyor olabilir ya da bu gibi ihtiyaçlara zaman ayırmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda sahibi olduğunuz fotokopi makinelerini kullanmaya devam ederek kopya başı ücretlendirme sistemini tercih edebilirsiniz.
Tercihinizin bu yönde olması durumunda teknik ekibimiz mevcut makinelerinizin sayaç ve durum kontrollerini yaparak bir tespit raporu hazırlar. Makineleriniz iyi durumda ise anlaşma kapsamına alınır. Fakat makinelerinizin durumları iyi değil ve bakım / parça değişimi gibi ihtiyaçları var ise öncelikle bunların yapılması yönünde bir görüş bildirilir. Makineleriniz anlaşma kapsamına dahil edilebilecek duruma geldikten sonra kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışmaya başlanır.

Örneğin;

5 adet siyah beyaz ve 2 adet renkli fotokopi makineniz olduğunu varsayalım. Makinelerinizde yapılan tespitte de sadece bir makinenizin drum ünitesinin değişmesi gerektiğini düşünelim. Söz konusu makinenizin drum ünitesi herhangi bir kar bedeli olmaksızın maliyeti bedeline ücretsiz bir şekilde değiştirilerek makinelerinizin bakımları yapılır ve sahip olduğunuz makineler üzerinden kopya başı çalışmamız başlamış olur. Kopya başı çıktı ücretlendirme tutarları da siyah beyaz için 0,03 TL ve renkli için de 0,3 TL olsun. Ay sonunda 4.000 adet siyah beyaz, 1.000 adet de renkli çıktı almanız durumunda faturalandırma;
4.000 X 0,03 = 120 TL siyah beyaz çıktılar için,
1.000 X 0,3 = 300 TL renkli çıktılar için olacak şekilde toplam 420 TL olacaktır.

4- Özel Projelendirmeler

Yukarıda anlatılan ve örneklendirilen sistemlerin dışında bazı özel durumlar için özel çalışmalar ve projelendirmeler de yapılabilmektedir. Özellikle üniversiteler, bankalar, zincir mağazalar, kamu kuruluşları yada belediye iştirakleri gibi çeşitlilik arz eden ihtiyaçlara özel çalışmalar yapılmakta ve hizmet sunulabilmektedir.
Karma sistemler ile, sahip olduğunuz fotokopi makinelerine ek yeni ihtiyaçlarınız doğrultusunda Arya tarafından sunulacak fotokopi makinelerini de kapsayacak şekilde kopya başı ücretlendirme sistemi uygulanabilmektedir.
Ayrıca kısa süreli (günlük, haftalık, dönemsel vb.) seminer, toplantı, müsabaka v.b. organizasyonlar için de fotokopi makinesi kiralama hizmetimiz mevcuttur.
Günümüzde pek çok özel işletme ve kamu iştiraki doküman çözümlerinde satın alma yerine kiralama sistemini tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi ise fotokopi makinelerinin sarf malzeme tüketiminin sürekli olması ve dönemsel bakımlar gerektirmesidir. İşletmeler ve iştirakler bu sarf malzemelerin tedariği ve bakım ihtiyaçları ile ilgili zaman kaybetmemek, bunun için personel istihdam etmemek ve bu ek maliyetler ile karşılaşmamak için kiralama sistemini tercih etmektedirler. Özel şirketler, okullar, hukuk büroları, gümrük firmaları, tekstil üreticileri, perakende satış yapan zincir mağazalar, kozmetik üreticileri, sanayiciler, site yönetimleri, muhasebe büroları ve daha pek çok farklı alanda hizmet gösteren işletme fotokopi makinesi kiralama sistemi ile doküman çözümlerinde rahatlığın ve kolaylığın avantajlarını yaşıyor.

Fotokopi Kiralama Fiyatı

Fotokopi Kiralama Fiyatı, ortalama bir aralığa sahiptir fakat net bir ücreti yoktur. Bunun sebebi, kullanıcının çekim adedine ve ihtiyacı olan donanıma göre değişiklik göstermesidir. Bu yüzden fiyatlar, müşterilerimizle karşılıklı olarak görüşülüp, ihtiyaçlarının tamamen analiz edilmesinden sonra, müşteri temsilcilerimiz tarafından belirlenmektedir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz fotokopi makinesine kopya başı birim fiyatı belirlemek için telefon ya da e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hemen fiyat alın!

Fotokopi/yazıcı kiralama hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşmanız halinde müşteri temsilcilerimiz en yakın zamanda sizinle iletişime geçecektir.